Wspólnoty w diecezji

Spis wspólnot w diecezji włocławskiej

Tutaj jest miejsce dla Twojej wspólnoty!

emmanuel

Nazwa: Wspólnota Emmanuel Tuliszków
Parafia: pw. Św. Wita w Tuliszkowie
Miejscowość: Tuliszków
Krótki opis wspólnoty:
Jednym z naszych duszpasterskich "narzędzi" ewangelizowania jest Alpha, ale nie tylko...

logo-odnowy-przezroczystość 150x150

Nazwa: Słowo Życia

Parafia: Par. Św. Józefa

Miejscowość: Włocławek

Krótki opis wspólnoty:

"Wspólnota Odnowy w Duchu Św. - SŁOWO ŻYCIA
Należymy do Diecezjalnej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Włocławskiej.
Spotykamy się na modlitwie w każdą środę o godzinie 19-tej w parafii św. Józefa we Włocławku (osiedle Zazamcze, ul. Promienna, dolna kaplica).
Do naszej wspólnoty zapraszamy wszystkich, młodych i dorosłych. Wspólne uwielbienie Boga jednoczy nas bez względu na wiek. Gromadzimy osoby, które kochają Pana Boga tak mocno, że chcą się dzielić swoim doświadczeniem Bożej Miłości.
W ciągu całego roku staramy się żyć SŁOWEM BOŻYM. Nasze spotkania środowe przebiegają w miesięcznym cyklu formacyjnym: 1. Spotkanie modlitewne, gdzie w centrum stanowi Słowo Boże. 2. Grupy dzielenia, kiedy można porozmawiać o Tym Słowie, doświadczeniu życia z Bogiem. 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu. 4. Katecheza, konferencja kapłana, zaproszonych gości.
Każdego roku wiosną i jesienią uczestniczymy w diecezjalnych rekolekcjach weekendowych. W czasie wakacji chętni korzystają z możliwości wyjazdu na tygodniowe rekolekcje w górach. We wszystkich tych przedsięwzięciach wspólnota posługuje i pomaga.
Do naszego charyzmatu należy “chrzcić Duchem Świętym”, obojętnie jak to skomplikowanie brzmi. Staramy się wzrastać w miłości Boga i innym do tego pomagać. Systematycznie organizujemy Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii, a także chętnie służymy w innych parafiach oraz w ramach dzieł ponadparafialnych i diecezjalnych. Idziemy tam gdzie nas Duch Święty pośle! Ostatnim przedsięwzięciem, w które mocno się angażujemy jest msza święta w intencji ewangelizacji miasta biskupiego Włocławek! Chcemy razem z innymi wspólnotami ruszyć to miasto z posad, żeby każdy wyznał że tylko JEZUS JEST PANEM! W myśl hasła ""Idźcie i głoście"" radosnym śpiewem i żywą modlitwą wychodzimy na ulice miasta!
Kalendarz Wspólnoty: https://calendar.google.com/calendar/embed?src=eqgpiv71o76rv0dnlc7ih052f8%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FWarsaw"

Duszpasterz: Aktualnie brak

Nr tel. duszpasterza: 

E-mail duszpasterza: 

Lider: Leszek Sztandarowicz

Nr tel. lidera: 790 753 907

E-mail lidera: lsztandarowicz@gmail.com

Strona internetowa:

Facebook fanpage: https://www.fb.com/slowozyciawloclawek

sychar

Nazwa: Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR
Parafia: Katolickie Centrum Służby Rodzinie
Miejscowość: Włocławek
Krótki opis wspólnoty:

Jeśli

• Twoje małżeństwo przeżywa kryzys

• Coraz trudniej jest Ci porozumieć się ze współmałżonkiem

• zostałeś/aś sam/a, jesteś po rozwodzie i życie straciło sens

Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania! Możesz przyjść ze współmałżonkiem, możesz przyjść sam(a). Spotkania odbywają się w trzeci poniedziałek miesiąca. Rozpoczynamy mszą świętą o godz. 18.00 (w okresie zimowym o godz. 17), sprawowaną w intencji małżeństw, w kościele Najświętszego Zbawiciela we Włocławku."

LOGO

Nazwa: Wspólnota Ducha Świętego Effatha
Parafia: Najświętszego Serca Jezusowego
Miejscowość: Włocławek
Krótki opis wspólnoty:

Motto: "A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją"

Spotykamy się w każdy poniedziałek po Mszy Św.  o godz. 19,00 w dolnym kościele w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego ul. Ostrowska 8.

Spotykamy się w cyklu: Adoracja z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą, nauczanie z rozważaniem Słowa Bożego, Msza Św., nauczanie z rozmowami braterskimi, świadectwa.

2017-09 Informator FEDW cz.2 Wspólnoty, spotkania regularne